• BIST 9772.09
 • Altın 2427.694
 • Dolar 32.5699
 • Euro 35.0032
 • Bartın 16 °C
 • Ankara 22 °C
 • Bolu 24 °C
 • Kastamonu 22 °C
 • Zonguldak 16 °C
 • Karabük 24 °C
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!
 • CHP Belediye Meclisinde Fark Attı!
 • “Bu Sonuç Ekonomik Krizin Faturasıdır”
 • Fırıncıoğlu’na çocuklardan sevgi seli!

Tunç’tan Belediyeye Yanıt Gecikmedi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, bütçe ile ilgili verilen rakamların asılsız olduğu şeklinde Bartın Belediyesi’nden yapılan açıklamalara cevap verdi.
Tunç’tan Belediyeye Yanıt Gecikmedi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Belediyesi’nin imar ve şehirciliğe daha fazla kaynak aktarması gerektiği yönündeki görüşlerine karşı Belediye’den yapılan açıklamada bütçe ile ilgili verilen rakamların asılsız olduğu şeklindeki eleştirilere cevap verdi. Milletvekili Tunç açıklamasında; “rakamlar Belediye’nin resmi rakamları, bu rakamları basına ve meclis üyelerine veren belediyedir. İmar ve Şehirciliğe ayrılan ödenek 2 milyon 126 bin TL, Özel Kalem’e ayrılan ödenek 2 milyon 256 bin TL herşey ortada iken, bu durumda Belediye Başkanının cevap yetiştirmek yerine eleştiriden ders çıkarmaya çalışması hem kendisi hem de Bartın için daha faydalı olacaktır. Bizim hedefimiz bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Bartın’a daha fazla eser kazandırmaktır. Bu eserleri üretirken zaman kaybetmemek istiyoruz, yatırımların önünde imar ve bürokratik engelleri aşarken gecikme olmaması gerektiğini ifade ediyoruz” dedi. 

“Halkımız her şeyin farkındadır”

Yapılan açıklamaların doğru okunması gerektiğini belirten Tunç: “Özel İdare-Hastane Kavşağı arasındaki bölünmüş yol ve köprülü kavşak ve alt üst geçit çalışmalarının 3 yıldan buyana 20 milyon lira ödeneği bulunmasına ve ihalesi yapılmış olmasına rağmen imar engeline takılarak bu güne kadar çalışmaların başlayamamış olması, TOKİ Köprüsü’nün ödeneği 2011 yılında geldiği halde, köprünün geçeceği yerde koruma amaçlı imar planının yapılamaması, Bartın şehir merkezinde imar uygulaması çalışmalarının yapılmaması, kısacası hükümet yatırımları önündeki engelleri kaldırmak için imar ve şehirciliğe kaynağı daha fazla ayırmak gerekir düşüncesi ile yapılan açıklamaları doğru okumak gerekir.  Söylediğimiz şey şudur: Bartın Belediyesi 2017 bütçesinde imar ve şehircilik için 2 milyon 126 bin TL, Özel Kalem için 2 milyon 256 bin TL ödenek ayırmıştır. Hangisi fazla, Özel kaleme ayrılan para, imara ayrılandan fazla, oysa Bartın Üniversite şehri yapmak istiyoruz, Bartın Irmağı Islah projesi için hükümetimiz 400 milyon ödenek ayırdı, Irmak ıslahının da akıbeti TOKİ köprüsü gibi olmasın, bir an önce Irmak kenarında imar uygulamasını başlatalım, hedefimiz Bartın’ı geliştirmek, daha güzel, daha yaşanılabilir bir Bartın’ı inşa etmek, bunu da İmar ve Şehirciliğe ayıracağımız kaynaklarla yapabiliriz. Siz Özel kalem’e yani Belediye Başkanının temsil ve ağırlama giderine İmar ve Şehircilikten fazla para ayırırsanız bu olmaz. Açıklamalarımız Bartın’ın faydasına olan yapıcı önerilerdir. Buna hemen cevap yetiştireceğinize neden böyle yaptık diye düşünmeniz gerekir, halkımız her şeyin farkındadır” şeklinde ifade etti.

“Her bir kalemin zaten bütçede ayrı yerleri var”

Milletvekili Tunç, “Belediye’nin cevabında İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Özel Kalem Müdürlüğü 2017 yılı bütçelerinde karşılaştırma yaparken, Bartın Belediyesi’nde her birimin kendi yatırım bütçesi olduğundan bihaber olduğum şekilde nezaketsiz bir üslupla cevap verilmiştir. Cevapta, Yatırım harcamalarını İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün tek başına yapmadığı, Örneğin; Kent Müzesi ile ilgili yatırım ihalesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce, Park ve Sosyal Donatı Alanları ile ilgili yatırım ihaleleri Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce, yol, kaldırım, inşaat yatırım ihaleleri Fen İşleri Müdürlüğü’nce, su şebeke ve su işleri yatırım ihaleleri Su İşleri Müdürlüğü’nce, araç-makine teçhizat yatırım ihaleleri Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nce yapıldığı, Temsil, ağırlama ve misafirlere yemek parası için Özel Kalem Müdürlüğü’nün 2017 yılı bütçesinin 2 milyon 256 bin lira olduğunu, bunun içinde temsil ağırlama ve tören gideri 400 bin lira ayrıldığı, geri kalan kısmı ihtiyaç sahiplerine gıda ve yakacak yardımları, amatör spor kulüplerine yardımlar, personel giderleri, sosyal güvenlik kurumuna devlet primi, kırtasiye, büro malzemesi, baskı cilt giderleri, tanıtma giderleri vb. oluşturduğu söylenmektedir, oysa her bir kalemin zaten bütçede ayrı yerleri vardır. Örneğin; İhtiyaç sahiplerine gıda yakacak yardımı Kültür ve Sosyal İşler Hizmetleri için ayrılan 5 milyon 159 bin TL’nin içinde değil midir?” şeklinde belirtti.

“Halkımızın gözünden hiçbir şey kaçmaz”

Milletvekili Tunç, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Biz, büyümek ve gelişmek isteyen Bartın şehri için imar planı çalışmalarına belediyenin temsil ve ağırlama giderlerinden daha fazla kaynak aktarılması gerektiğinden bahsediyoruz, siz neden ayırmadığınızı açıklayacağınıza, cevap yetiştirmek için nezaket dışı bir üslup kullanıyorsunuz, ilimiz bizim ortak paydamızdır, bu güne kadar olduğu gibi memleketimize daha fazla eser kazandırmaktır gayretimiz, bu eserlerin gecikmeden Bartın’a kazandırılmasının mücadelesini veriyoruz, bu düşünce ile yaptığımız eleştirileri lütfen yapıcı öneriler olarak algılamaya çalışın, halkımızın gözünden hiçbir şey kaçmaz.”

Milletvekili Yılmaz Tunç’un açıkladığı Bartın Belediyesi 2017 gider bütçesi:

Özel Kalem Müdürlüğü 2 milyon 256 bin TL,

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 2 milyon 126 bin TL,

Bilgi İşlem Hizmetleri 480 bin TL,

Yazı İşleri Müdürlüğü, 478 bin TL,

Hukuk İşleri Müdürlüğü 340 bin TL,

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 6 milyon 661 bin TL,

Fen İşleri Müdürlüğü 11 milyon 753 bin TL,

Hal Müdürlüğü 171 bin TL,

Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü 1 milyon 789 bin TL,

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 2 milyon 126 bin TL,

İtfaiye Müdürlüğü 3 milyon 189 bin TL,

Park ve Bahçeler Müdürlüğü 6 milyon 349 bin TL,

Kültür ve Sosyal İşler Hizmetleri 5 milyon 159 bin TL,

Destek Hizmetleri Müdürlüğü 4 milyon 616 bin TL,

Su Hizmetleri 10 milyon 93 bin TL,

Temizlik İşleri Müdürlüğü 7 milyon 750 bin TL,

Zabıta Müdürlüğü 1 milyon 147 bin TL,

Evlendirme Hizmetleri 203 bin TL,

Liman Hizmetleri 2 milyon 772 bin TL

Terminal Hizmetleri 236 bin TL,

Veteriner İşleri Müdürlüğü 2 milyon 22 bin TL.

 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535