• BIST 86.796
 • Altın 249,064
 • Dolar 6,0406
 • Euro 6,7414
 • Bartın 15 °C
 • Ankara 9 °C
 • Bolu 13 °C
 • Kastamonu 11 °C
 • Zonguldak 19 °C
 • Karabük 12 °C
 • Başkan Çakır, Genel Merkez ve Anıtkabir’de
 • ‘Kaldığımız yerden hizmete devam edeceğiz’
 • “Termik santral isteyenler, Cemal Akın’ı en büyük engel olarak görüyor”
 • Başkan Çakır, Genel Merkez ve Anıtkabir’de
 • ‘Kaldığımız yerden hizmete devam edeceğiz’
 • “Termik santral isteyenler, Cemal Akın’ı en büyük engel olarak görüyor”

Başkan Adayı Arslan, Engin’in sorularını yanıtladı

Cumhuriyet Halk Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan, Ajans Bartın Haber Sitesi Kurucu Sercan Engin’in sorularını yanıtladı.
Başkan Adayı Arslan, Engin’in sorularını yanıtladı

Cumhuriyet Halk Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan, Ajans Bartın Haber Sitesi Kurucu Sercan Engin’in sorularını yanıtladı. Soru Cevap Programında bazı projelerinden ana başlıklar halinde bilgi veren Başkan Adayı Arslan,  emanet oyları geri alacağını, CHP önceki Dönem Milletvekili Rıza Yalçınkaya ile herhangi bir sorunu olmadığını, denildiği gibi gizli bir ittifak olmadığını, Bartın’ı marka şehir yapacak projelere sahip olduğunu ve CHP olarak halkın her türlü derdine derman olmak için göreve talip olduğunu söyledi.

Projelerimizi 3 ana başlık altında topladık

Bartın’ın sorunlarının çözümü için Bartın’ın layık olduğu güzel günlere ulaştırabilmek için projelerini üç ana başlık altında toplandığını ifade eden Arslan, fiziksel projeler, ekonomik projeler ve sosyo-kültürel projeleri Bartın halkının teveccühüyle göreve geldiğinde tek tek hayat geçireceğini belirtti.

Fiziksel projeler

1. Ulaşım ve buna bağlı olarak traik sorunları Bartın’ımızın kanayan yarası. Toplu taşımaya yeni yaklaşım, trafik sorunlarının yönetimi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi ile Ulaşım Master Planı hazırlayarak kent içi ulaşım ve otopark sorunlarına çözüm olacağız.

2. Kentsel mekanların halkın daha yoğun kullanmasına olanak sağlayacak şekilde dönüştürülmesini sağlayıp vatandaşlarımızı nitelikli yaşam alanları ile buluşturacağız.

3.Kent Bilgi Sistemini kurup her belediye hizmetini şeffaflaştıracağız.

4.İmar planlarından kaynaklı anlaşmazlıkları revize plan çalışmaları ile çözeceğiz.

5.Sağlıksız ve özellikle niteliksiz yeşil alan anlayışını terk edeceğiz. Yeni rekreasyon ve spor alanları ile her mahallemiz eşit biçimde yeşilin hakim olduğu parklara kavuşacak.

6.Çocuklarımız geleceğimizdir. Sağlıklı, güvenli ve nitelikli çocuk oyun alanları ile geliyoruz.

7.Var olanların düzenlendiği, mahallelerde yeni meydanlar tasarlayacağız. Her mahallenin bir toplanma alanı olacak.

8.Engelsiz Bartın sloganı ile yola çıktık. Sokaklarımızda her yaştab vatandaşımız rahat yürüyecek. Erişebilir bir kent ve kamusal alanlar herkesin hakkıdır diyoruz. Tüm fiziksel planlamalarımızda engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrımcı bir tutum sergileyeceğiz.

9.Küçük esnafı koruyan bir alışveriş cazibe merkezi projemizle geliyoruz.

10.Bartın çöplüğünü dünyaya örnek bir proje ile rehabilite edeceğiz.

11.İçilebilir su tartışmalarına son vereceğiz. Musluk suyu içmek hayal olmayacak.

12.Temiz hava temiz su herkesin hakkı. Arıtmaların tam kapasite ile yılın tüm zamanı çalışmasını sağlayacağız. Bartın Irmağı eski günlerine kavuşacak.

13.Dünya standartlarına uygun bisiklet yol ağları ile başta Bartın kent merkezini Bartın Üniversitesi Kutlubey Yerleşkesi ile buluşturacağız. Bartın Irmağı kıyısında bisiklet yolları ile hareketli yaşama katkı sunacağız.

14.Evsel atıkları yerinde ayrıştırma ile kent ekonomisine katacağız.

Ekonomik projeler

1.Dar gelirli aileler, yaşlı, bakıma muhtaç ve kimsesiz vatandaşlarımıza belediye hizmetlerinde indirim ve kolaylık yapacağız. Halk Kart ile vatandaşlarımız anlaşmalı mağazalardan indirimli yararlanacak ve tüm belediyecilik hizmetlerini tel elden alacak.

2.Turizmde öncü, sporda ulusal-bölgesel lider bir Bartın yaratacağız. Bartın Spor belediye destekleri ile her dalda dünya markası olacak.

3.Üniversite öğrencileirne ulaşımda indirim ve tüm ev taşımacılığı hizmetlerini ücretsiz sağlayacağız.

4.Su konusunda eşitlikçi fiyatlandırma ile İnkumu’ndaki vatandaşlarımızdan haksız alınan fazla bedelleri kaldıracağız.

5.Tarihi binaların restorasyonu ile turizme, Bartın Limanı ve mevcut sanayi sitelerini koşullarının iyileştirilmesi ile sanayi yatırımcısına kolaylıklar getireceğiz.

6.İnkumu 12 ay konuk ağırlayacak, İnkumu’na yapılacak yolcu iskelesi ile Bartın Irmağı ulaşımda kullanılarak yeni istihdam alanları yaratılacak.

7.Yöresel ürünler işlenmesi için katma değeri yüksek ürünlerde kooperatifleşmeyi destekleyip, Bartın markası oluşturarak pazarlama ve tanıtım konusunda üreticilere destek olacağız.

8.Batın Limanını Bartın Irmağı ile bütünleştirip kent kimliğine katkı sunarak turizmde odak yapacağız.

9.Kalkınma Ajansı, Avrupa Birliği ve diğer fonlardan yararlanarak Belediye-Üniversite-Sanayi işbirliğinde ArGe odaklı bir yönetim anlayışı benimseyeceğiz.

10.Yeni istihdam projeleri ile geliyoruz.

Sosyo-Kültürel projeler

1. Bartın Kent Araştırmaları Merkezi’ni kurup Bartın Üniversitesi ile tüm akademik araştırmaları ortaklaştıracağız. Araştırma konularını Bartın kenti olarak seçen öğrencilere araştırma fonu desteği sağlayacağız.

2.Müzeler kenti bir Bartın hayalimiz var. Başta Denizcilik Müzesi-Atatürk Müzesi-Batı Karadeniz Bölge Kültürü Müzesi-Bartın Doğa ve Ormancılık Müzesi’ni Bartın’a kazandırıp turizmden hak edilen payı almak için çaba harcayacağız.

3.Bartın Çağdaş Sanatlar Merkezi kurularak sanat ve sanatçının dostu bir anlayış ile Bartın’ı nitelikli etkinliklerle buluşturacağız.

4.Hayvan dostu bir Bartın için sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışacağız.

5.Kentin gerçek sahipleri halktır. Kent Konseyi ile birlikte yönetim için geliyoruz.

6.Sporda öncü Bartın hayalimiz var. Bartın kentine ismini veren Bartın Irmağı’nı Su Sporları Merkezi ile yelken-kano-triatlon ve benzeri etkinlikle ile buluşturup Bartın adını olimpiyatlarda duyuracağız.

7.Bartınspor ve amatör spor kulüplerine destek vereceğiz.

8.Kadınlar Pazarı ile sertifikalı organik Pazar ekonomisini canlandıracağız. Batı Karadeniz’in sakin şehirler (Cittaslow) ağına dahil olması ile tüm dünyaya açılımını sağlayacağız.

9.Tarihi Kentler Birliği’nde aktif, Sağlıklı Kentler Birliği’nin öncü üyesi olacağız.

10.Kimlikli kent ortak akıl ile gelişir. Bartın’da mahalle muhtarları, kadınlar, gençler ve çocuklar bütün hizmetlerden eşit yararlanacak. Her mahalleye eşit yakınlıkta olacağız.

11.Fuarlara katılarak Bartın’ı tüm ilçelerimizle birlikte el birliği ile tanıtacağız. Zonguldak-Karabük-Bartın bölgesinde CHP’li belediyelerle birlikte Bartın’ı odak yapmak için projeler geliştireceğiz.

12.Festivaller bizim kültürümüz. Devam edenler yanında tematik festivaller ve buluşmaları artıracağız.

13.Yurtiçi ve yurtdışında kardeş kentlerimizin sayısını artırıp, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın da belediye yönetimine katılımını sağlayacağız.

14.Madde bağımlısı gençlerimizi kuracağımız merkez ile yeniden aramıza katacağız. Bir tane gencimizden bile vazgeçemeyiz. Geleceğin onlar olduğunun bilinciyle ilgili kamu kurumları ile projeler geliştireceğiz.

15.yaşlı ve emekli vatandaşlarımızın gelişen teknolojiye ayak uydurmalarını sağlayacak, ikinci bahar yaşam ofisleri kuracağız.

16.Kadına yönelik şiddete hayır diyoruz. Kadın derneklerimiz ile koordineli çalışarak kadın dostu bir kent yaratacağız.

17.Her mahallede kurulacak semt evleri ile çocuklar gülsün diye çocuk gelişim merkezleri kurup başarısı yüksek kaliteli yaşam ve sanat becerilerine sahip gelecek umut ediyoruz.”

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 5 Mayıs 2013 Ajans Bartın | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0551 120 3535